27 października uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Goleniowie wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
Tego dnia uczniowie wypożyczyli lub przynieśli do szkoły swoje ulubione książki. Miło było zobaczyć uczniów z książką w rękach a nie z telefonem. W dobie cyfryzacji nie możemy zapominać o rozwijaniu podstawowych umiejętności każdego człowieka, mianowicie czytania, które wpływa na myślenie, wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, kształtuje postawy.
Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji było pokazanie uczniom, że czytanie jest przyjemne i ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w wydarzeniu. Tego dnia podczas przerw w naszej szkole czytało 196 osób! W naszej szkole to I edycja tej wspaniałej akcji. W przyszłym roku bijemy nasz szkolny rekord! 😃
Akcję przygotowała bibliotekarka
Monika Rożko-Wentruba