07.05.2018r w Kołobrzegu odbyły się mistrzostwa regionu B w piłce nożnej chłopców. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn, które zostały rozlosowane do dwóch grup. W obu grupach zespoły rozegrały po dwa mecze. Do półfinału awansowały dwie pierwsze drużyny z każdej grupy. Nasi piłkarze wygrali swoją grupę i w półfinale spotkali się z drużyną ze Szczecina.

Półfinał rozpoczął się niepomyślnie dla naszego zespołu, ponieważ 10 sekund po gwizdku sędziego przegrywaliśmy już 0:1. Na szczęście nie wpłynęło to negatywnie na morale naszego zespołu. Zmobilizowało to naszych chłopców do odrobienia  straty i dosyć szybko wyrównali wynik. Dalsza determinacja i wola walki pozwoliły wypracować do przerwy dwubramkową przewagę. W drugiej połowie inicjatywa gry wciąż była po naszej stronie i mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla zespołu z SP 5 Goleniów.

W finale spotkaliśmy się z zespołem z Kołobrzegu, który był faworytem turnieju. Coraz bardziej dawało o sobie znać zmęczenie i w konsekwencji finał zakończył się wynikiem 6:3 dla Kołobrzegu, tym samym zajęliśmy 2 miejsce w finale mistrzostw regionu, zapewniając sobie awans do Półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 29.05.2018 roku w Kołobrzegu.

Reprezentacja SP 5 Goleniów:

Gliga Robert, Flegiel Dawid, Bęben Michał, Kozak Łukasz, Lorek Fabian, Góral Kacper, Ptak Wiktor, Jagiełło Paweł, Tapper Bartosz, Borek Maksymilian.

Opiekun – Michał Zera

Font Resize
Contrast