Aż dwunastu uczniów naszej szkoły w sobotę, 17 czerwca wzięło udział w turnieju szachowym. Mistrzostwa Regionu w Szachach Szybkich rozegrane zostały w Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie. Były też sukcesy. W kategorii najmłodszych szachistów drugie miejsce zajęła Emma Krauze. W śród uczniów klas 3 – 4 zwyciężył Aleksander Plezia. Tuz za nim uplasował się Ernest Krauze. Nie zawiedli uczniowie klas ósmych – Szymon Maślanka wywalczył drugie, a Jakub Klimecki trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i słodki upominek. Trójka najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych kategoriach wiekowych uhonorowana została pucharami.

Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, w tempie 10 minut plus 2 sekundy za posunięcie dla każdego zawodnika. Prawo startu miały dzieci i młodzież bez kategorii lub z V kategorią szachową. Klasyfikowani byli osobno chłopcy i dziewczęta w grupach wiekowych: klasy 0-2, 3-4, 5-6 i 7-8. W turnieju zagrało razem 55 szachistów. Impreza zorganizowana została przy finansowym wsparciu Marszałka Zachodniopomorskiego #pomorzezachodnie. Organizatorami kolejny raz byli nauczyciele goleniowskich szkół – Marek Ragan z Zespołu Szkół nr 1 i Iwona Lipowicz-Orłowska z SP5. Wolontariuszami podczas sobotnich zawodów byli Zosia i Szymon Ragan.