Uczniowie naszej szkoły pod patronatem Koła Wędkarskiego „Smolt – Goleniów” są aktywnymi członkami sekcji wędkarskiej w dyscyplinie muchowej, czyli sztuki połowu ryb na sztuczna muchę, prowadzonej przez   Marcina Pagińskiego (nauczyciela języka niemieckiego) i Janka Krzystolika (studenta Rybactwa i Inżynierii środowiska).

W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie uczestniczyli w warsztatach wędkarskich, które odbyły się w Gimnazjum nr 2 w Goleniowie. Młodzi wędkarze mieli okazję wysłuchać wyjątkowo rzeczowych informacji przedstawionych przez pana J. Krzystolika  dotyczących tajników   z życia Królowej Iny – troci wędrownej. Po tygodniu uczestnicy szkółki muchowej spotkali się nad rzeką Regą w miejscowości Łobez, gdzie młodzi muszkarze pod okiem pana M. Pagińskiego mogli poznać technikę rzutu wędką muchową oraz rozpocząć swoją przygodę z wiązaniem pierwszych much. Pogoda, jak to bywa na przedwiośniu, nie rozpieszczała uczestników, dlatego tym bardziej należą się dla nich słowa uznania za ich zaangażowanie i wytrwałość :))) Dzięki i do następnego razu!!!

W tym miejscy składamy serdeczne podziękowania Panu Prezesowi Koła SMOLT – Kornelemu Zwierzyńskiemu za duże zaangażowanie w organizacji spotkań oraz przywiezienie uczestników na miejsce zbiórki :))

Font Resize
Contrast