Dnia 27 listopada 2013 roku został zorganizowany przez Gimnazjum nr 21 w Szczecinie

 

Festiwal Piosenki Światowej. Do wzięcia udziału w festiwalu zostały zaproszone także Gimnazjum nr 5 ze Szczecina oraz nasze Gimnazjum nr 2 z Goleniowa.

 

Podczas festiwalu odbył się konkurs, podczas którego dwunastu uczniów, z wyżej wymienionych szkół, zaprezentowało wybrane przez siebie piosenki. Konkurs miał na celu nie tylko ukazanie talentów uczniów, ale także ich znajomości języków obcych.

 

Piosenki wykonywane były w różnych językach, m.in. w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim,  francuskim, a nawet w języku czeskim jaki i japońskim.

 

Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Wiktoria Ozimek (kl. IIIB), Karolina Pałejko (kl. IIA), Angelika Kucińska (kl. IIB), oraz Alicja Bodnar (kl. IC). Towarzyszyły im zaś nauczycielka j. niemieckiego Barbara Sipowicz i oraz j. angielskiego Katarzyna Skakuj.

 

Zwyciężczynią Festiwalu Piosenki Światowej okazała się Angelika Kucińska z naszej szkoły, której piosenka Jolene (wyk. Miley Cyrus) przypadła do gustu nie tylko szanownemu jury, ale także szkolnej publiczności.

 

Angelika otrzymała jako wygraną ręcznie wykonaną przez uczniów Gimnazjum nr 21 w Szczecinie płytę w kolorze złota, a także odtwarzacz MP-3. Angelika w najbliższym czasie zostanie także zaproszona do studia nagrań w Radiu Szczecin, aby móc nagrać swoje wykonanie piosenki Jolene.

 

Trzecie miejsce zdobyła zaś Wiktoria Ozimek, która przepięknie wykonała utwór „Pod Dubem”

 

w języku czeskim. 

 

Opiekunowie jak i reszta grona pedagogicznego jest z naszych uczennic bardzo, bardzo dumna.

 

 

 

Organizator: Maria Gliniecka – nauczycielka j. niemieckiego w Gimnazjum nr 21 w Szczecinie