W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Jedną scenę dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna” przeczytała grupa uczniów z klasy VIIIA, przygotowana przez panią polonistkę Elżbietę Murach. Nad całością czuwała pani bibliotekarka Monika Rożko-Wentruba, która przygotowała również dekoracje. Fragmentu wysłuchali uczniowie klas siódmych i klasa ósma. Akcja czytania lektur szkolnych będzie kontynuowana w innych klasach. Jest to doskonała forma pracy z lekturą. Uczniowie będą sami przygotowywali dekoracje, stroje oraz teksty. Podobne formy pracy już „Piątce” przeprowadzano na lekcjach polskiego u Pani Kamili Jagiełło. Co roku klasy przygotowywały scenki z „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza. Wkrótce pochwalimy się efektami.