Nasza biblioteka wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa i  pozyskała fundusze na zakup książek. Bibliotekarka p. Monika Rożko-Wentruba posiłkując się preferencjami młodych czytelników oraz ich rodziców, zamówiła nowe książki do biblioteki. Dostarczono je w ekspresowy sposób w 10 wielkich kartonach. W sumie 895 nowiutkich, pachnących jeszcze farbą drukarską książek, a wśród nich lektury dla nowoutworzonych klas, beletrystyka dziecięca i młodzieżowa, całe serie komiksów „Kajko i Kokosz” oraz „Asterix” i wiele innych. Przy rozpakowywaniu paczek pomagały „Moliki Książkowe”z IV klasy, zachwycając się  każdą wyjętą książeczką. Kilka już zostało wypożyczonych i przeczytanych.

Przy okazji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom gimnazjaliści czytali młodszym kolegom z grupy przedszkolnej Mądre Sówki przygody „Pana Kuleczki”. Sówki zostały zaproszone po śniadaniu na codzienną porcję bajeczki do biblioteki. W ten sposób zostanie ustanowiona tradycja czytania książek najmłodszym w bibliotece po posiłku.

Serdecznie zapraszam do biblioteki po nowości…  Dla małych, średnich i dużych! Każdy znajdzie coś dla siebie

Monika Rożko-Wentruba – bibliotekarz

Font Resize
Contrast