Bartek Maślanka w kategorii gimnazja wywalczył finał XIII  Zachodniopomorskiego Konkursu Sudoku. Naszą szkołę reprezentowały także: Joanna Zdebiak z klasy VII oraz Hania Kunert z klasy IV.  Impreza, nad którą patronat objęli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Prezydenta Miasta Szczecina, odbyła się 20 lutego 2018 r.,  jak co roku – w Zespole Szkół Salezjańskch w Szczecinie.

W przerwie miedzy kolejnymi etapami konkursu, nasi uczniowie z różnorodnych zajęć przygotowanych przez organizatorów wybrali udział w warsztatach chemicznych. Wysłuchali mini wykładu na temat różnic między zjawiskiem fizycznym a reakcją chemiczną, pracowali z kartą pracy, spalali magnez i budowali wieże z patyczków. Zabawa byłą wyśmienita! Na koniec konkursu, o technikach sudoku opowiadał Pan Łukasz Bożykowski, pasjonata, wielokrotny mistrz tych łamigłówek.