Nasza szkoła pod żaglamii

Ruszył projekt „Goleniowska szkoła pod żaglami – żagle dla gimnazjalistów”. Celem projektu jest zapoznanie wszystkich gimnazjalistów z podstawową wiedzą i umiejętnościami z żeglarstwa przy wykorzystaniu przystani żeglarskiej w Lubczynie i jachtów OSiR. Uczniowie wraz z wychowawcą klasy uczestniczyli w jednodniowym rejsie łodzią żaglową po jeziorze Dąbie. Głównym założeniem projektu było pokazanie młodzieży gimnazjalnej żeglarstwa jako formy aktywnego spędzenia czasu wolnego i nowej atrakcyjnej aktywności ruchowej. Ukazanie piękna żeglarstwa i akwenu wodnego jeziora Dąbie. Interdyscyplinarny charakter projektu ma propagować szeroko rozumianą edukację wodną i ekologiczną. Klasa spędziła bardzo miło czas i mam nadzieję, że będą kontynułować swoją przygodę z żeglarstwe.