Nasze szkolne kolędowanie – 22 grudnia 2016 r.

nasze-koledowanieInformacje dla klas

Wszystkie klasy gimnazjum biorą udział w szkolnym kolędowaniu w dniu 22 grudnia wykonując następujące zadania:

Zadanie A

Każda klasa wybiera z listy A jedną kolędę do wspólnego zaśpiewania (śpiewają wszyscy uczniowie klasy).

Zaśpiewać można na wybrany poniżej sposób z:
– podkładem instrumentalnym tzw. półplaybackiem,
– z akompaniamentem na pianinie nauczyciela,
– z dowolnym innym akompaniamentem,

Uwaga: Podkładu szukamy w internecie pod hasłem: półplayback, ipodkład instrumentalny, instrumental lub karaoke i zgrywamy na pendriva lub prosimy o pomoc nauczyciela muzyki.

Można uatrakcyjnić wykonanie kolędy poprzez inscenizację (stroje, rekwizyty, choreografia).

Za wykonanie kolędy podczas szkolnego kolędowania każdy uczeń otrzymuje:

• ocenę 5 cząstkową z muzyki lub zajęć artystycznych,

• +10 pkt z zachowania,

Każdy uczeń klasy, która najlepiej wykona swoją kolędę na poziomie klas otrzyma:

• ocenę 6 cząstkową z muzyki lub zajęć artystycznych,
  • +20 pkt z zachowania,

Ponadto każda klasa za swoją prezentację otrzyma punkty do rywalizacji w konkursie na SUPER KLASĘ.

Zadanie B
Każda klasa typuje uczniów do wykonania od 1 do 2 kolęd, pastorałek z listy B (1-2 prezentacji).
Może je wykonać :
– solista –śpiew (z dowolnym akompaniamentem, np. półplayback , instrumenty),
– solista –gra na instrumencie,
– zespół intrumentalny (dowolna liczba instrumentów),
– zespół wokalno – instrumentalny itp.

Każdy kto będzie wykonywał kolędę, pastorałkę w części B otrzyma:

• ocenę 6 cząstkową z muzyki lub zajęć artystycznych,
  • +20 pkt z zachowania.

Ponadto klasa za udział reprezentantów w zadaniu B, za każdą prezentacje otrzyma punkty do klasyfikacji w konkursie na SUPER KLASĘ

TERMINARZ

Od 28 .11 (poniedziałek ) do 2 .12 (piątek) klasy zgłaszają propozycje kolędy do wykonania przez klasę (lista A) oraz uczniów reprezentujących klasę w części B (kto gra, śpiewa i jaką kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczną wybrał). Zgłoszenie przyjmuje p. Ewa Lisińska.

Od 5 .12 (poniedziałek) rozpoczynamy przygotowania ( m .in ćwiczymy na lekcjach muzyki i zajęciach artystycznych).

Konsultacje i próby dodatkowe w szkole mogą odbywać się również w środy na 8 i 9 godzinie lekcyjnej w sali 23 ,pod kierunkiem i z pomocą p. Ewy Lisińskiej.

22.12. (czwartek) występ w sali gimnastycznej podczas spotkania świątecznego (prezentacje na poziomach klas).

Najlepszą prezentację wybiorą nauczyciele uczestniczący w spotkaniu, którzy nie są wychowawcami klas biorących udział w prezentacjach.

Wszelkie pytania, porady u p. E Lisińskiej w sali 23 podczas lekcji oraz na konsultacjach
w środy na 8 i 9 lekcji

A – podstawowa lista kolęd:
Bóg się rodzi
Do szopy hej pasterze