18 lutego b.r. klasa 1 b gościła na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Zajęcia dotyczące rekordów roślinnych, historii roślin oraz warsztaty dotyczące rozpoznawania rodzimych i egzotycznych drzew i krzewów poprowadziły: dr hab. Beata Bosiacka i dr Anna Nowak.

Fragment sprawozdania Adriana i Gabriela: ,,Pierwsze drzewo wyrosło około 385 mln lat temu. Był to kladoksylon spokrewniony z paprociami. Roślina występowała na bagnach i osiągała wysokość ok. 9 m. Karbon (od 360-do 290mln lat temu) to okres, w którym roślinom sprzyjał gorący i wilgotny klimat a także bogate w dwutlenek węgla powietrze. Występowały wtedy drzewiaste widłaki, skrzypy, paprocie. Perm (290-245 mln lat temu) zakończył się największym w historii Ziemi masowym wymieraniem gatunków roślin i zwierząt. Drzewa iglaste panują na lądach od mezozoiku. 135 mln lat temu powstały pierwsze okrytozalążkowe drzewa liściaste.
66 mln lat temu na Ziemię spadł meteoryt!”

Font Resize
Contrast