Dnia 11 maja, w ramach innowacji pedagogicznej Matematyczne Ścieżki Fizyki – klasa II a gimnazjum i VII a szkoły podstawowej spędziły cały dzień w Toruniu. Uczniowie zwiedzali miasto, zapoznali się z historią życia Mikołaja Kopernika oraz odwiedzili Młyn Wiedzy. Jest to nowe Centrum Nowoczesnej Nauki, gdzie poprzez zabawę dzieci uczą się fizyki, biologi, chemii oraz innych dziedzin nauki. W centrum uczniowie mogli także obejrzeć symulacje lotów w kosmos.
W programie była też jazda zabytkowym tramwajem, który przejeżdżał między innymi koło Uniwersytetu Toruńskiego i Kampusu Uniwersyteckiego. Intensywny dzień kończyły odwiedziny w Domu Legend Toruńskich, gdzie przy znakomitej zabawie uczniowie poznali historie i opowieści związane z odwiedzanym miastem.
Nauka poprzez działanie I zabawę. To bardzo lubimy!

Font Resize
Contrast