Tegoroczna NOC W BIBLIOTECE 2019 odbyła się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. W naszej bibliotece zorganizowano imprezę mającą na celu pokazanie hobby naszych uczniów i nauczycieli. Szkoła została podzielona na różne STREFY, w których „wspólny język” znajdowali uczniowie i ich rodzice. W strefie CZYTANIA- czytano bajki w języku angielskim (było to przedłużenie Dnia Języków Obcych), a miłośniczki książek M. Musierowicz rozwiązywały krzyżówkę z Jeżycjadą.
Natomiast w strefie PISANIA – uczono się kaligrafii,  ćwiczono rączkę kolorując zakładki do książek, oraz przepisywano wiersze – Akcji „Podaruj wiersz”.
W strefie GRANIA – zebrali się pasjonaci gier planszowych, szachów oraz w strefie MULTIMEDIÓW – poszły w ruch OZOBOTY i gry multimedialne.
W strefach SPORTOWYCH – pokazy KARATE I JIU JITSU, a na wystawie „Sportowe hobby uczniów i nauczycieli” – można było podziwiać zgromadzone trofea sportowe. W tej strefie znalazła się także strefa TAŃCA – gdzie dwie uczennice uczyły gości popularnych tańców. W strefie ŻEGLARSKIEJ i WĘDKARSKIEJ – można było nauczyć się węzłów, poznać sprzęt jaki potrzebny jest do realizacji tych pasji oraz nauczyć się zarzucać przynętę. W strefie FOTO- pasjonaci fotografowania robili zdjęcia w tzw. FOTOBUDCE. Dla Moli Książkowych przygotowany był Kiermasz Taniej Książki. A na pasjonatów harcerstwa czekały druhny i druhowie zrzeszeni w Hufcu ZHP Goleniów, prezentując pierwszą pomoc i zapraszając na pierwsze zbiórki harcerskie.
Wszystkich gości częstowały własnymi wypiekami uczennice, które gotowały w strefie GOTOWANIA.
Serdeczne PODZIĘKOWANIA dla wszystkich pasjonatów, oraz przybyłych gości. Do zobaczenia za rok!