Od kilku lat w Polsce w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem : Noc Biologów , uczelnie wyższe otwierają swe drzwi dla pasjonatów biologii, i tak 11 stycznia 2019r. uczniowie koła biologiczno –chemicznego  klasy VII A  gościli na Wydziale Biologii. Podczas powyższej wizyty m. in. w  Katedrze Fizjologii i Inżynierii Genetycznej w trakcie,  uczniowie  wykonali ekstrakcję barwników asymilacyjnych z liści pietruszki.  Następnie przeprowadzili rozdział chromatograficzny uzyskanych ekstraktów by na koniec zajęć pod kierunkiem pracowników katedry dokonać analizy uzyskanych wyników.  „Śmiech to zdrowie”  taki tytuł nosił wykład, podczas które nasi młodzi słuchacze mogli dowiedzieć się jakie jest fizjologiczne i chemiczne podłoże śmiechu, dlaczego ha-ha a nie hi-hi czy śmiech pomaga w zwalczaniu chorób i zdobywaniu przyjaciół. Na koniec odwiedziliśmy Katedrę Botaniki i Ochrony Środowiska” , tutaj uczniowie poznali wybrane gatunki grzybów jadalnych, trujących oraz wykorzystywanych jako leki. To był dzień, który wniósł  w młode umysły ciekawe i interesujące wiadomości zdobyte o ważne w sposób badawczy.

 

Font Resize
Contrast