Obchody 750 –lecia nadania miastu Goleniów praw miejskich, rozpoczęły się również w naszej szkole. Uczniowie wraz z wychowawcami włączyli się czynnie w różnego rodzaju przedsięwzięcia. Powstały makiety budowli naszego pięknego miasta, plakaty, herby, przewodniki. Wszystkie prace zostały wykonane wyłącznie przez dzieci i młodzież podczas zajęć. Klasy wyruszyły w teren, aby zgromadzić potrzebne informacje i zdjęcia, do wykonania gry miejskiej. Na zajęciach technicznych uczennice naszywały na torby kieszenie z namalowanym herbem Goleniowa. Przedszkolaki  i pierwszoklasiści,w ramach konkursu plastycznego „Projektuję mój dom”, przygotowali modele swoich domów, które posłużą do wykonania poglądowej makiety miasta. Każda klasa miała za zadanie wykonać modele zabytków Goleniowa, które stworzą Park Miniatur Goleniowa. Zebrane podczas wycieczek po mieście ulotki i foldery posłużyły do sporządzenia lapbooków dotyczących historii Goleniowa. Klasa informatyczna IIe, korzystając z portalu www.arcgis.com umożliwiającego tworzenie wycieczek, przygotowała interaktywne mapki po mieście ze zdjęciami i opisami charakterystycznych obiektów.  Korzystając z mapek będzie można również odbyć wirtualną podróż po Goleniowie.  Wykonana została także przez IV klasę kapsuła czasu, do której dzieci włożyły swoje prace oraz przedmioty związane z naszym miastem. Kapsuła zostanie zakopana koło SP5 podczas Festynu Rodzinnego dnia 1 czerwca.

Podsumowanie działań przeprowadzonych w dniach  20-21 marca odbędzie się podczas wymienionego wyżej festynu, na który wszystkich  serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do pobrania:

http://www.arcgis.com/apps/MapTour/index.html?appid=e08f52974fbf422382bb2ef18d393a91

http://www.arcgis.com/apps/MapTour/index.html?appid=981b9e09d49c4aad84b5dd625db95d56