Odkrzesłowiony Piątek- 08.10.2021 DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH, KLASA 5 A

1. Celem zajęć było stworzenie scenki rodzajowej i każda grupa (osoby do poszczególnych grup były losowane) miała za zadanie napisać scenariusz scenki/ dialogu; przydzielić role (reżyser, aktor, twórca scenografii i kostiumów); przygotować scenografię i kostiumy; odegrać dialog w języku obcym ( j. angielskim, j. niemieckim, j. ukraińskim,…). Zajęcia trwały w godzinach 8.00-12.30, około godz. 10.00 odbyło się wspólne śniadanie, o godz. 12.00 wszyscy razem oglądaliśmy prezentacje scenek. Uczniowie klasy 5a wybrali następujące tematy : 1. W sklepie spożywczym ( zakup produktów na obiad) oraz dodali od siebie napad….

2. Na lotnisku (wylot na wakacje) plus awaria samolotu i przyjazd ambulansu…..

3. W restauracji ( zamawianie posiłku i deseru).