Tradycją szkoły stały się zajęcia projektowe w ramach „Odkrzesłowionych piątków” w klasie IV i VII. W piątek 9 lutego, klasa IVa poznawała ułamki w nietypowy sposób. Zajęcia poprzedzone były zakupami odpowiedniej ilości produktów w sklepie spożywczym. Z zakupionych produktów dzieci wykonały pizzę, ciasto „Murzynek” oraz tort waflowy. Po upieczeniu dzieci dzieliły wypieki na równe części, poznając w ten sposób ułamki zwykłe. Ta ciekawa lekcja matematyki została zakończona wspólną degustacją. Podsumowaniem tych zajęć był plakat wykonany przez każdą grupę. Czwartaki zobaczyły ułamki „od kuchni”.

Projekt prowadziły panie: Małgorzata Żak – nauczyciel matematyki, Jadwiga Mikulska – nauczyciel techniki i informatyki.