Polscy piłkarze w eliminacjach
na Mundial 2014

Reprezentacja Polski w piłce nożnej występuje
w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2014 roku rozgrywanych w Brazylii. Biało-Czerwoni trafili do grupy H, w której występują z reprezentacjami Anglii, Ukrainy, Mołdawii, Czarnogóry oraz San Marino. Pierwszy mecz Polacy rozegrali w stolicy Czarnogóry zakończony wynikiem 2-2. Zdobywcy bramek to: Nikola Drincić i Mirko Vucinić (Czarnogóra) oraz Jakub Błaszczykowski i Adrian Mierzejewski (Polska). W kolejnym spotkaniu nasza reprezentacja starła się z łatwiejszym rywalem – Mołdawią. Mecz rozgrywany na stadionie miejskim we Wrocławiu, zdominowany przez polskie orły, zakończył się naszym zwycięstwem 2-0 po bramkach Jakuba Błaszczykowskiego oraz Jakuba Wawrzyniaka. Dobrze nam znany mecz z Anglią rozegrany dzień później niż zaplanowano (słynna akcja z otwartym dachem oraz kibicami, którzy wbiegli na „basen narodowy”). Kibice i piłkarze mogli czuć niedosyt, gdyż po dobrym meczu naszej reprezentacji zremisowaliśmy z Anglikami 1-1. Kolejka nr 5 w eliminacjach rozczarowała kibiców i sympatyków Biało-Czerwonych, mianowicie po bardzo słabym meczu, reprezentacja Polski przegrała z naszymi sąsiadami, Ukrainą (3-1). Już po siedmiu minutach zawodnicy Mychaiła Fomenki prowadzili 2-0 po bramkach Jarmolenki i Husiewa. Jeszcze w pierwszej połowie Łukasz Piszczek zdobył bramkę kontaktową. Pod koniec pierwszej części spotkania Roman Zozulja strzelił gola i goście odskoczyli na dwie bramki. Kolejna część to ciągłe bicie Polaków w mur i wyprowadzanie groźnych kontr Ukraińców. Jednak nie zobaczyliśmy już bramek i mecz zakończył się niekorzystnym rezultatem. Ta porażka komplikuje naszą sytuację w grupie.
W ten sposób na pierwszym miejscu z trzynastoma punktami znajduje się ekipa Czarnogóry, za nimi plasuje się Anglia z jedenastoma punktami, trzecie miejsce zajmuje Ukraina remisując z Polską pięcioma punktami. Na piątym miejscu znajduję się Mołdawia z czterema punktami, a grupę H zamyka San Marino (0 pkt).

KP

 

 

 

 

Font Resize
Contrast