Od 1 września 2016 roku klasa językowa I C bierze udział w realizacji projektu pt. „Polska w trzech odsłonach” na platformie edukacyjnej eTwinning.

Partnerami projektu są dwie szkoły z województwa wielkopolskiego (z Poznania i z Iwna) i jedna z województwa świętokrzyskiego (ze Staszowa). Młodzież dzieli się wiedzą dotyczącą miejscowych legend, twórców kultury, gwar regionalnych, ciekawych miejsc. W ramach realizacji poszczególnych zadań kręcone są filmy, nagrywane słuchowiska, wykonywane plakaty, komiksy. Część zdań jest realizowana w języku angielskim lub niemieckim. Efekty prac są umieszczane na platformie eTwinning. Zakończenie projektu jest zaplanowane na maj 2017 r. Jego zwieńczeniem będzie padlet ze zdjęciami i filmikami dotyczącymi poszczególnych miejscowości. Informacja będzie podana w dwóch językach: polskim i angielskim.

Opiekunami projektu są Anna Siemaszko-Małachowska i Małgorzata Łukaszewska.

Font Resize
Contrast