Na początku lutego 2015 Zespół Szkół nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Goleniowie zawarły porozumienie o współpracy obejmujące patronatem klasę  o profilu językowym, która realizuje innowację edukacyjną „Open to the World”.

24 lutego odbyła się pierwsza wizyta uczniów z gimnazjum w Zespole Szkół nr 1. Brali oni udział w specjalnie dla nich przygotowanych lekcjach języka niemieckiego oraz języka angielskiego prowadzonych przez nauczycielki A. Kwiatkowską oraz S. Olech.  Lekcje upłynęły w miłej atmosferze i przybliżyły uczniom sposoby pracy stosowane w szkole średniej.

W najbliższym czasie uczniowie odwiedzą Zespół Szkół nr 1, aby spróbować nauki języka hiszpańskiego.  Młodzież z gimnazjum będzie także gościć szkole z okazji Dnia Języków.  Liczymy na to, że współpraca przyniesie owocne efekty w postaci rozbudzenia zainteresowania językami obcymi oraz w przyszłości zachęci uczniów gimnazjum do skorzystania z oferty szkoły.

 

DSC_6684DSC_6708

DSC_6694DSC_6709

DSC_6710DSC_6713

DSC_6717

 

Tekst: szkolny koordynator patronatu w Zespole Szkół nr 1, Sabina Olech

Zdjęcia: Magdalena Wasiuk