14 lutego na lekcji w klasie 1a gościem online była Agnieszka Halama, twórczyni Kwadraciaków Szkoła Praktyków Wizualnych . To świetne uczucie móc poznać osobiście taką osobę, zadawać pytania, uczyć się od Niej. Pani Agnieszka wytłumaczyła dzieciom do czego mogą wykorzystywać Kwadraciaki® i inne proste rysunki- pomagają one zapamiętywać nawet najtrudniejsze zagadnienia i nowe wiadomości, mogą służyć do sporządzania wizualnych notatek. Rozpoczęliśmy od alfabetu myślenia wizualnego. Na podstawie kubka z gorącą herbatą sporządzaną zawsze o 9:00 pani Agnieszka krok po kroku tłumaczyła znaczenie poszczególnych znaków, podpowiadała jak wyrazić wiadomość w rysunku. Gdy przyszła pora na rysowanie Kwadraciaków, bez problemu klasa 1 a podjęła wyzwanie- powstawały wspaniałe prace, w ruch poszły nawet linijki- dzięki nim wytłumaczono dzieciom sprawę zarówno perspektywy jak i proporcji. Czyli matematyka w praktycznym działaniu:) Każdy mógł skorzystać z okazji i pochwalić się pani Agnieszce swoją twórczością, uczniowie bardzo chętnie wędrowali do kamerki z kolejnymi rysunkami. Nie mogło dzisiaj zabraknąć elementów walentynkowych, które wykorzystaliśmy na następnej lekcji do stworzenia pracy grupowej- plakatów klasowych. Pani Agnieszka już kilka tygodni wcześniej podarowała nam piękne książeczki Kwadratello. I to był najlepszy moment do wręczenia ich uczniom. Na zakończenie lekcji jeszcze wspólna fotografia na pamiątkę i już możemy ruszać na podbój świata z Kwadracikami przy boku.