Dnia 06 marca odbył się w naszej szkole I Dzień Kultur Krajów Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych. Ma on na celu propagowanie nauki języków obcych i umożliwianie poznania różnorodności kulturowej wielu mieszkańców naszej planety. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali prezentacje na temat państw, które wcześniej wylosowali.

W tym dniu w naszej szkole było kolorowo, muzycznie i smacznie: zobaczyliśmy symbole narodowe, flagi państwowe, usłyszeliśmy angielskie i niemieckie tradycyjne piosenki, wreszcie skosztowaliśmy potraw i przysmaków, typowych dla poszczególnych krajów.

Uczniowie przebrali się za znane osobistości, które rozsławiły swoje kraje. Na szczególną uwagę zasłużyły sobie klasy 1a, 1b, 2c oraz 3a, gdzie całe klasy były przebrane.

Podczas długiej przerwy mieliśmy okazję zobaczyć koncert zespołu „The Beatels”, w który się wcielili członkowie zespołu „The Warehouse”.

Podczas apeli klasa 2c oraz solistki – Maria Stanuch i Alicja Bodnar, zaprezentowały utwory w języku angielskim. Klasa 1c na apelu dla klas pierwszych przedstawiła film i skecz w języku angielskim.

Dyrekcja wręczyła nagrody i wyróżnienia za najlepsze prezentacje wśród klas:

1d – 1 miejsce i 1e- wyróżnienie,

2c – 1 miejsce i 2e- wyróżnienie,

3c – 1 miejsce oraz 3d – wyróżnienie.

Dyrekcja wyróżniła również najlepszych pisarzy w naszej szkole – Karolinę Łęcką i Macieja Cebo z kl2, którzy napisali artykuł o tym jak powinien wyglądać idealny dzień kultur obcojęzycznych.

Klasy, które wykonały prezentacje swoich krajów na korytarzach, przygotowując poczęstunki i dekorację, otrzymają punkty dodatnie na konto „Super Klasy”.