Nasza uczennica Zuzia Pierko od 4 lat trenuje strzelectwo sportowe w Klubie ,,TARCZA” LOK Goleniów po okiem trenera p. Michała Buniaka. W roku 2017 zajęła drużynowo II miejsce na Młodzieżowej Lidze w Chorwacji. W lutym tego roku Zuzia wystartowała na Mistrzostwa Europy, które odbyły się w Węgierskim mieście Gyor. Startowała w dwóch konkurencjach: indywidualnie w pistolecie pneumatycznym (uzyskała 369 pkt co dało jej XI miejsce w klasyfikacji ogólnej) oraz w konkurencji MIX, gdzie startowała ze swoim starszym kolegą Jakubem Rabczukiem zajmując 29 miejsce drużynowo. W zawodach brali udział zawodnicy z 41 państw Europy.

W piątek Zuzia spotkała się z uczniami klasy IV a i II G. Było to bardzo sympatyczne spotkanie, gdyż zawodniczka opowiedziała o swojej pasji, pokazała puchary i medale oraz zachęciła uczniów do znalezienia swojej pasji, wyznaczenie sobie celu i dążenie do niego. Zuzia przygotowała dla młodszych koleżanek i kolegów niespodziankę w postaci tarczy z lotkami na magnez. Uczyła właściwej koncentracji oraz postawy podczas rzutu lotką. Czwartoklasiści byli bardzo zainteresowani spotkaniem ze starszą koleżanką.