W poniedziałek 04.04.2022r. uczniowie kilku klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!” – Panem Waldemarem Cichoniem. Dzieci miały możliwość „na żywo” wysłuchać opowieści pisarza za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Autor w bardzo miły i bezpośredni sposób podzielił się z uczniami swoją pasją do pisania, zachęcił do podejmowania przez nich twórczości literackiej, czytania książek. Przeczytał nam jedną z opowieści o kocie psotniku a potem odpowiedział na wszystkie bez wyjątku pytania zadane przez uczniów. A było ich niemało:) (m.in. Czy ma Pan jakieś zwierzątka w domu? Jak dużo czasu upływa od napisania książki do jej wydania? Czy lubi Pan pisać takie miłe książki jak teraz, czy może wolałby Pan napisać coś „ z dreszczykiem”? ). Okazało się, że książki o Cukierku powstawały dlatego, że nasz gość szukał sposobu, by nakłonić do czytania swojego syna, Marcela. Wymyślił, że chłopiec na pewno chętnie przeczyta opowieść o sobie i swoim ukochanym kocie. Przygody Cukierka i jego rodziny są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Jedną z niespodzianek, którą autor przygotował dla uczniów było pokazanie na ekranie głównego bohatera książek – Cukierka, a potem drugiej bohaterki opowiadań – kotki Tradycji. Chętni uczniowie mogą zamówić w wydawnictwie wybraną przez siebie książkę wraz z autografem i dedykacją. Dodatkowo dzięki uprzejmości autora szkolna biblioteka szkolna została wyposażona w nowe części przygód kota Cukierka. Zapraszamy zatem do szkolnej biblioteki:)
A poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania z trzech różnych sal i z udziałem pięciu klas:)