Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie w Powiatowym Konkursie „Pierwsza Pomoc Przedlekarska”. Pomimo najmłodszego wieku naszych zawodników – jedyna drużyna z gimnazjum, uplasowali się na zaszczytnym II miejscu, tuż za Technikum nr 1 z Nowogardu. W konkursie wykazali się zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. Zadania nie były łatwe. Trzeba było dokonać resuscytacji podczas zawału serca, pomóc podtopionemu niemowlęciu czy poszkodowanemu, który upadł z drabiny. Wszyscy zawodnicy otrzymali cenne nagrody: apteczki pierwszej pomocy lub plecaki.

Nasza drużynę do zawodów przygotowała nauczycielka „Edukacji dla bezpieczeństwa” Beata Niklas. A zawodnicy to: Kacper Zajdel, Michał Adamski i Zofia Korczak.

Zawody odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie w środę, 16 listopada 2016 r.

001_1

Font Resize
Contrast