Sukcesy naszych biegaczy

W czwartek, 9 kwietnia 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Nasi uczniowie startowali na różnych dystansach.
Wicemistrzynią powiatu w biegu na 1000 m została Oliwia Reinsch z klasy IC, drugą wicemistrzynią została Jesika Mścichowska z klasy IF, a czwarte miejsce zajęła Justyna Leszczyńska z klasy ID.
W biegu na 1500 m chłopców najlepszym okazał się Maciej Pastuszka z klasy IIF, wicemistrzem został Dawid Marciniak z IIIC.
W biegu  na 1800 m dziewcząt trzecie miejsce w powiecie zajęła Julia Olesińska z klasy IA.
W biegu na 2500 m chłopców wszystkie medale zdobyli nasi uczniowie. Najlepszym okazał się Piotr Bakan z klasy IIE. Pozostałe miejsca zajęli: Gabriel Maniecki z klasy IA i Paweł Orłowski z klasy IA, zaś czwartym miejscu uplasował się Patryk Soszyński.

Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy awansowali do Mistrzostw Województwa, które odbyły się w Gryfinie dnia 14 kwietnia 2015 r.
W Gryfinie  Maciej Pastuszka zajął wysoką, szóstą pozycję w biegu na 1200 m, zaś Dawid Marciniak był dwudziesty czwarty.
Na dystansie 2300 m Piotr Bakan zajął 9. miejsce, Gabriel Maniecki – 18, Paweł Orłowski – 24, a Patryk Soszyński  – 19.
W biegu dziewcząt: na 1200 m Oliwia Reinsch uplasowała się na 26 miejscu, na 2000 m Julia Olesińska 30 miejsce.

Warto zaznaczyć, że w każdym biegu startowało ponad osiemdziesięciu biegaczy.