Doskonale spisali się nasi uczniowie na ogólnopolskim Szachowym Grand Prix OSE w Bydgoszczy. Naszą szkolę na tym wydarzeniu reprezentowali Szymon i Zosia Raganowie. Rywalizowali z uczniami szkół z województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Szymon wygrał sześć rund, co w grupie liczącej osiemdziesięciu zawodników dało mu bardzo wysokie, jedenaste miejsce. Taka samą pozycję zajęła Zosia wśród dziewcząt swojej kategorii wiekowej.

Rozgrywki przeprowadzone były za pomocą systemu szwajcarskiego na dystansie 9 rund, w tempie 10 minut na zawodnika, zgodnie z obowiązującymi przepisami gry Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) oraz Polskiego Związku Szachowego (PZSzach).

Zawody odbyły się w ostatnią sobotę, 21 października.

OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, umożliwiająca szkołom dostęp do szybkiego i bezpiecznego internetu..