HIV… AIDS… niezmiennie budzą lęk. A lęk sprawia, że zamykamy się na drugiego człowieka. Toteż, jak co roku przy okazji Światowego Dnia Walki z AIDS gimnazjaliści mogli zmierzyć się z tematem, sprawdzić swoja wiedzę na temat wirusa i samej choroby. Wśród pierwszoklasistów zwyciężyła klasa I F reprezentowana przez: Borysa Suchockiego, Michała Modrzejewskiego i Emila Woźniaka, natomiast najlepszą klasą drugą okazała się II A reprezentowana przez: Karolinę Kinik, Natalię Różewską oraz Julię Guzikiewicz. Dodatkowo pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Liderów Młodzieżowych, pozostali wykonywali zadania, które pozwoliły uświadomić sobie jakie zachowania niosą ryzyko zarażenia, jak spędzać czas bezpiecznie. Wśród uczniów została też przeprowadzona ankieta. Jej wyniki pokazują, że mamy świadomość zagrożeń, ale mamy też problemy z tolerancją wobec osób zarażonych.

Zdjęcia: Monika Rożko – Wentruba

Font Resize
Contrast