Szachiści SP5 w bieżącym tygodniu próbowali swych sił w turniejach „Gramy dla Ukrainy”.

Jako pierwsi zagrali uczniowie starsi. Na turnieju rozegranym 16 marca w Zespole Szkół Nr 1 rywalizowało blisko siedemdziesięciu zawodników z klas ósmych szkół podstawowych i szkół średnich. W tym gronie bardzo dobrze spisał się Kuba Klimecki, który wywalczył wysokie, siódme miejsce. Miał tylko jedną przegraną partię, ze zwycięzcą zawodów. W klasyfikacji punktowej pokonali go jedynie starsi uczniowie z ZS NR 1 w Goleniowie. Z czterema zwycięstwami na sześć rozegranych partii wysoko  uplasował się także Szymon Maślanka. Debiutujący w zawodach  szachowych Mateusz Pacholski zajął miejsce pośrodku stawki.

Szachiści młodsi spotkali się na swoim turnieju dwa dni później, w sobotę 18 marca w Centrum Aktywności Lokalnej. Duży sukces odnieśliśmy w kategorii klas III – IV. Pierwsze miejsce wywalczył Tymek Włodarczyk, trzecie Aleksander Plezia, a tuż za podium uplasowali się Ernest Krauze i Michał Marchel.  Hania Kaczanowicz i Adrianna Cieśla zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kategorii dziewcząt z klas V-VI.

Organizatorami zawodów byli nauczyciele goleniowskich szkól, Marek Ragan UKS „LIDER” i Iwona Lipowicz-Orłowska SP 5.  Impreza dofinansowana została przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ze środków z Programu Społecznik.