Ośrodek wypoczynkowy w Kosarzynie, na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego gościł od 19 do 21 czerwca wielu szachistów. Było to spotkanie zamykające międzynarodowy projekt „Wir geben Schach!/Dajemy szacha!”. Naszą szkołę reprezentowała pani Iwona Lipowicz-Orłowska, która realizowała przedsięwzięcie w naszej placówce oraz czterech uczniów z klasy 3 C.  Oprócz miłego pobytu nad jeziorem, z dala od zgiełku i hałasu mieli oni możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami z innych szkół, interesujące zajęcia integracyjne i zabawy. A działo się wiele! Były gry i zabawy szachowe, symultana z mistrzem szachowym Mikołajem Alawdinem, w której wzięli udział najpierw wszyscy uczniowie, a potem ich nauczyciele. Uczniowie mieli czas na  zabawy na świeżym powietrzu. W przerwie między atrakcjami  serwowano przepyszne jedzenie! W rozegranym wśród wszystkich uczestników turnieju szachowym zwyciężył Tymek Włodarczyk, a tuż za nim uplasował się Kuba Zastrow. Nauczyciele zaś podsumowali kończący się już projekt i prowadzili robocze rozmowy w celu nawiązania partnerstwa polsko-niemieckiego i ewentualnej kontynuacji współpracy na przyszłość.