W niedzielę, 23 kwietnia odbył się pierwszy z Cyklu Turniejów Szachowych dla uczniów szkół biorących udział w polsko – niemieckim projekcie „Wir geben Schach! / Dajemy szacha!”. Do rywalizacji online przystąpiło 61. zawodników, na dwóch poziomach zaawansowania. Każdy z poziomów rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Grupa początkująca grała w tempie 5 minut z dodatkiem 3 sekund za każdy wykonany ruch i ograniczoną liczbą bierek: pionkami, królem i z wieżami. Zaawansowani zawodnicy rozgrywali swoje partie w tempie 7 minut dla zawodnika plus 3 sekundy za posuniecie. Chętni mogli też wziąć udział w turnieju testowym, poprzedzającym właściwą rywalizację. Naszą szkołę reprezentowało aż 15 zawodników. Największą grupę stanowili uczniowie klas trzecich i ósmych – po czterech, trzech uczniów klasy czwartej i po jednym z klasy pierwszej, piątej, szóstej i siódmej.

Wszyscy reprezentanci SP5 w klasyfikacji zajęli wysokie pozycje. W pierwszym turnieju drugie miejsce zajął Aleksander Kamieniak. W drugim turnieju nasi zawodnicy stoczyli miedzy sobą bardzo wyrównane walki, a kolejność na podium ustaliła się dopiero w ostatniej partii. Ostatecznie zwyciężył Szymon Ragan. Drugie miejsce zajęła Zosia Ragan. Kuba Klimecki, Szymon Maślanka i Ernest Krauze uplasowali się odpowiednio na 4, 5 i szóstym miejscu.