Grupa 26 uczniów: 9 dwu osobowych drużyn i ośmiu wolontariuszy uczestniczyło w ostatni piątek w Finale Powiatowych Rozgrywek Chłopskiej Szkoły Biznesu o Puchar Starosty Goleniowskiego. Zawody, w których wystartowało aż 204 zawodników podzielonych na 102 pary odbyły się w Szkole Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Osinie. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Małgorzata Żak i Iwona Lipowicz-Orłowska, które podczas turnieju pełniły również role arbitrów i wraz z wolontariuszami czuwały nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek.

Finalistami rozgrywek zostali: Filip Ptak i Mikołaj Rychły z klasy III A, którzy w nagrodę, w od 11 do 13 stycznia 2018 r. udadzą się na wycieczkę do Wrocławia.

Chłopska Szkoła Biznesu, to ekonomiczna gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Gra w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę.