22 listopada grupa młodzieży udała się do Gościna na Dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Macieja Rataja. Pomimo dość mroźnej aury pokazy klas profilowanych odbywały się głównie na dworze. I tak, jako pierwsi prezentowali się uczniowie klasy policyjnej. Po nich odbył się pokaz tresury policyjnych psów. Kadeci z technikum służb operacyjnych lotniska omówili charakter pracy na lotnisku. Po gorącej wojskowej grochówce nasi uczniowie brali czynny udział w zajęciach przygotowanych przez klasę wojskową.
Wyjazd był bardzo ciekawy i inspirujący przed tak ważną decyzją wyboru szkoły średniej i dalszej drogi zawodowej.
Organizatorem wyjazdu i opiekunem uczniów była pani Beata Bieniek – szkolny doradca zawodowy.