Gościliśmy dzisiaj w naszej szkole panią Magdę i Jej podopiecznych z PlayZoo. Zobaczyliśmy z bliska różne rodzaje jajek: kury, gęsi, kaczki, strusia emu i nandu; poznawaliśmy nazwy części z jakich składa się jajko i do czego one służą a także co potrzebne jest do szczęśliwego wyklucia się pisklaka i ile dni to trwa u poszczególnych ptaków. Wiemy też ile jajek dziennie znosi kura:) Mieliśmy niepowtarzalną okazję dotknąć pisklęta przywiezione przez panią Magdę co wywołało nieskrywaną radość wśród uczestników spotkania. Dowiedzieliśmy się też wiele o rodzajach ptactwa: gniazdownikach i zagniazdownikach, drobiu grzebiącym oraz brodzącym. Nasze wiadomości zostały wzbogacone o przykładowe nazwy zwierząt wykłuwających się z jajek a na zakończenie podziwialiśmy z bardzo bliska kurę jedwabistą. Wyjątkowy okaz kury? Na pamiątkę uczniowie uczestniczący w spotkaniu: z klasy 1a, 2b, 2c i 3 b dostały od pani Magdy prezenty: oczywiście… jajka?