11 maja 2018 uczniowie klasy IVa brali udział w WIOŚNIE BIOLOGÓW, która po raz siódmy zorganizowana została przez Wydziała Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczelnia otworzyła swe podwoje dla ciekawych, głodnych wiedzy o fascynującym świecie fauny i flory.

Uczniowie w Katedrze Biotechnologii Roślin mogli zobaczyć kultury in vitro, samodzielnie przenosili eksplanty roślinne na różne pożywki w sterylnych warunkach. Dociekliwi  mogli poczuć się jak Sherlock Holmes badając różne ślady biologiczne np. krew, ślinę- to wszystko działo się w katedrze Biochemii.

W Katedrze Chemii i Środowiska Wodnego czwartoklasiści mogli zobaczyć świat kolorowej chemii, dzięki pokazom reakcji barwnych, oscylacyjnych, spektakularnym procesom. Kolorowy świat ukazały rośliny, które dzięki samodzielnie przeprowadzonej przez „młodych naukowców” ekstrakcji barwników w liściach a następnie dzięki chromatografii udowodnili oni obecność różnych chlorofilów.

Wizytę na wydziale uczniowie rozpoczęli w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody, w której zapoznani zostali z wybranymi gatunkami grzybów jadalnych i trujących; zakończyli zakupami ciekawych okazów roślin owadożernych np. muchołówki, kapturnicy czy rosiczki wśród zwierząt dominowały patyczaki.

Font Resize
Contrast