Klasa 2a wybrała się w wirtualną podróż do Hiszpanii. Z pierwszym naszym gościem, panią Kingą Marciniak- bohaterką programu „Jestem z Polski” i przewodniczką turystyczną Wakacje w Andaluzji połączyliśmy się przez platformę Teams. Na początek uczniowie z pomocą mapy Europy i dzięki znajomości kierunków świata z powodzeniem odnaleźli miejsce w którym znajduje się pani Kinga. Czy mieszka pani na północ od Polski? A może na południe? Czy to jest na zachodzie tego kraju? Okazało się, że nasz gość mieszka w Hiszpanii, w Sewilli. W bardzo ciekawy sposób pani Kinga opowiedziałam nam o zwyczajach andaluzyjskich, historii powstania miasta, interesujących miejscach, typowych zwierzętach, plażach, potrawach, edukacji. Przez chwilę poczuliśmy się jak na wakacjach… W czasie, gdy słuchaliśmy i oglądaliśmy towarzyszył nam smak i zapach hiszpańskich pomarańczy:) Ważną częścią spotkania była możliwość zadawania pytań, okazało się, że dzieci mają ich naprawdę sporo. Na zakończenie wspólne zdjęcie i kolejna niespodzianka. Pani Kinga opowiadała nam o paelli i taka właśnie propozycja potrawy czekała na nas w sali obok, z naszym drugim gościem. Pani Ania Pałyska, babcia uczennicy z naszej klasy, pomogła nam w przygotowaniu, doskonale zadbała o niezbędne składniki. Dzieci z widoczną przyjemnością i zaangażowaniem łączyły elementy dania, nie mogły powstrzymać się od próbowania ? Było pysznie! Dziękujemy za wspaniałą wycieczkę, geograficzną i kulinarną:)