W naszej szkole uczniowie korzystają z nowoczesnych technologii, dlatego teraz radzą sobie nieźle z wyzwaniami nauczania zdalnego. Mają też swoje patenty na zwiedzanie świata bez wychodzenia z klasy, nawet bez biletu i bez bagażu. W tygodniu, tuż przed ograniczeniami związanymi z kwarantanną, pan Piotr zabrał nas do Porto a pan Mariusz na Bali. To bohaterowie programów „Jestem z Polski”, których poprosiliśmy o uczestnictwo w wirtualnej podróży. Oczywiście tradycją już jest, że na początku każdego spotkania uczniowie z pomocą map mają za zadanie odszukać miejsce, w którym znajdują się nasi goście. I bardzo dobrze sobie z tym radzili także w tym przypadku  A potem mogli zadawać pytania, oglądać na żywo przyrodę i architekturę. Dla 2 c to była już kolejna wirtualna podróż, wcześniej zwiedzali Australię z panią konsul Moniką Kończyk, Zanzibar z panią Katarzyną Werner, szkołę w Kenii z panią Bernadette Oketch.