8 czerwca 2015 r. CSWL Drawsko zorganizował dzień otwartych koszar dla uczniów Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Goleniowie. Podczas pobytu na poligonie drawskim nad grupą uczniów sprawował opiekę chor. Marcin CZERWIŃSKI. Wychowankowie goleniowskiej szkoły wraz z wychowawcami, Magdaleną WASIUK i Elżbietą KOŚCIŃSKĄ, gościli z wizytą u żołnierzy 15 Brygady Zmechanizowanej oraz armii amerykańskiej stacjonujących na obozowisku Konotop. Goście mieli okazję poznać wyposażenie w sprzęt bojowy wojsk polskich i sojuszniczych, odbywających obecnie szkolenie na poligonie drawskim. Oprócz tego żołnierze amerykańscy zorganizowali dla młodzieży konkurencje sportowe o odznaki armii Stanów Zjednoczonych. Dodatkową atrakcję stanowił wspólny lunch. Ostatnim punktem programu było zwiedzenie Sali Tradycji na terenie komendy CSWL, gdzie chor. Marcin Czerwiński przedstawił krótki rys historyczny poligonu drawskiego i przybliżył sylwetkę patrona, płk. Franciszka SADOWSKIEGO.

Film z wydarzenia dostępny pod linkiem: https://youtu.be/ZIt7l8OpHcQ

Źródło informacji i galeria: http://www.cswldrawsko.wp.mil.pl

 

Font Resize
Contrast