W związku z rosnącym zainteresowaniem młodzieży kształcenia się w klasach tzw. mundurowych, w dniu 10 listopada grupa młodzieży z klas trzecich pod opieką szkolnego doradcy zawodowego udała się z wizytą na Komendę Powiatową Policji w Goleniowie. Przywitała nas pani Magdalena Bieniek, która na wstępie opowiedziała nam przy pomniku „Ku czci poległych policjantów na służbie”, wprowadzając w ten sposób młodzież w trudny temat pracy policjanta, a w zasadzie służby. Następnie oprowadzając nas z ogromnym zaangażowaniem opowiadała o kierunkach kształcenia, koniecznej sprawności fizycznej, predyspozycjach zawodowych przed przyszłymi potencjalnie policjantami. Młodzież ze spotkania wyszła bardzo zadowolona, a uzyskane informacje pomogą im w przyszłości wybrać szkołę i zawód.

Tekst i foto Beata Bieniek – doradca zawodowy

Font Resize
Contrast