Wizyta w malowniczym Rotenburg

W poniedziałek, 7 września 13 dziewcząt z naszego gimnazjum pojechało wraz z dwiema nauczycielkami – Magdaleną Wasiuk oraz Joanną Kowarską, do malowniczego miasteczka południowej Hesji (Niemcy). Rotenburg, jest niewielką, acz tętniącą życiem miejscowością, wypełnioną domkami z pruskiego muru, kolorowymi rabatami oraz zielonymi wzgórzami otaczającymi miasteczko z każdej strony. Uczennice naszego gimnazjum przybyły tam na spotkanie  młodzieży w ramach wymiany polsko-niemieckiej. Naszym niemieckim partnerem został Zespół Szkół imienia Jacoba Grimma (jak się dowiedzieliśmy, bracia Grimm czerpali inspiracje do swoich opowieści m.in. z rejonów Rotenburga). Przez 6 pełnych dni uczniowie przebywali ze sobą całe dnie podczas różnych zorganizowanych przez stronę niemiecką zajęć. Pierwszego dnia mogliśmy zwiedzić szkołę, spotkaliśmy się z dyrektor szkoły Panią Rimbach oraz Panią burmistrz miasta Rotenburg. Zwiedziliśmy także najważniejsze miejsca tego miasta. W kolejnych dniach przebywaliśmy albo na terenie szkoły uczestnicząc w zajęciach lekcyjnych, integracyjnych (zabawy, grill) lub zwiedzaliśmy okolice (wycieczka do Kassel oraz Frankfurtu nad Menem).
Do Goleniowa wróciliśmy w niedzielne popołudnie, bogatsi o nowe doświadczenia.
Obecnie czekamy na rewizytę niemieckiej grupy, która ma się odbyć w październiku.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Wasiuk