W środę- 3 października, na 7 lekcji odbyła się w świetlicy szkolnej debata przedwyborcza kandydatów do Rady Samorządu Szkolnego.

Na początku wszyscy kandydaci opowiedzieli krótko o sobie, a później przedstawili swoje programy wyborcze. Oto ich najważniejsze propozycje:

Bartek Petrasz z klasy 8a zaproponował: kontynuację szczęśliwego numerka, Dni Kontynentów, bluzę jako wersję zimową mundurka, bon na niepytanie, rywalizację między klasami na koniec półroczy.

Roksana z klasy 5a mówiła o: piątkach bez mundurka, dniach zabaw dla klas 0-5, białym papierze toaletowym.

Zosia Mituła z klasy 5a, która reprezentowana była przez Hanię, opowiedziała o: pudełku zaufania, szkolnym klubie cheerlaederek, dyskotekach, szkolnym dniu czytania, grach terenowych, adopcji zwierząt.

Ola Bobrowska z klasy 5b- chciałaby kolorowe dni, piątki bez mundurka, Dzień Urodzin – dniem bez pytania.

Szymon Osuch z klasy 3e – chciałby więcej kół zainteresowań, dni tematyczne- np. Dzień Muzyki, miękki papier toaletowy.

Nikola Wiśniewska z klasy 5a- proponuje imprezę Mam Talent, Walentynki, gazetkę szkolną.

Hania Pietunow z klasy 3a – proponuje dni tematyczne: np. Dzień Tańca, Kontynentów, kolorowe dni, przerwy na dworze, szkolne pudełko pomysłów, szkolny klub cheerledaerek dla starszych i dla dzieci młodszych.

Kandydaci na szkolnego Rzecznika Praw Ucznia  (Paweł Kałuża 7a, Julia Kluza 8a, Wiktoria Grzelczak 5a, Laura Pomocka 3d) przede wszystkim przekonywali słuchaczy, że będą dobrymi reprezentantami oraz że chętnie podejmą się rozwiązywania konfliktów i innych sytuacji problemowych.

W trakcie późniejszej dyskusji pojawiały się ciekawe pytania: np. w jaki sposób kandydaci chcą realizować swoje programy, czy skąd wezmą pieniądze na realizację swoich pomysłów.

Wszyscy kandydaci dzielnie walczyli w debacie. Warto się dobrze zastanowić nad decyzją i dobrze wybrać w piątek – 5 października.

Szkolna Komisja Wyborcza