WSPANIAŁA LEKCJA HISTORII.
W piątek 21 października 2022 roku uczniowie klas 6a oraz 8a wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Berlina. Razem z p. przewodnikiem Wrzesławem M. oraz p. Andrzejem P. z firmy MACIEJ TOUR i nauczycielami p. Anną Siemaszko- Małachowską, p. Karolem Krajcerem i p. Arturem Pankiem poznawali uroki Berlina i zwiedzali jego najbardziej charakterystyczne miejsca- Bramę Branderburską, Wieżę Telewizyjną, Kościół Mariacki, Katedrę Berlińską, Reichstag i wiele innych ciekawych budowli i pomników. Uczniowie odwiedzili Muzeum Pergamońskie, podziwiali starożytne eksponaty i poznali wiele interesujących historii związanych z kulturą Bliskiego Wschodu i Islamu. Podczas tej niezwykłej lekcji poznali wiele faktów związanych z historią Niemiec, Muru Berlińskiego a także czasami „zimnej wojny”. Młodzież umilała sobie podróż śpiewem. Najbardziej spodobała się uczniom piosenka o baranku ?. Dziękujemy za wspólnie spędzony dzień panu Andrzejowi i panu Wrzesławowi! Do następnej wycieczki!
Opiekunowie