16 marca klasa 1 „c” i 2 „a” uczestniczyła w wycieczce do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej. W Zalesiu powitał nas pan Tadeusz – leśnik, który opowiedział dzieciom o działalności ośrodka i zapoznał je z ciekawostkami ze świata fauny i flory. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści pana Tadzika, który z pasją i niezwykłym entuzjazmem dzielił się ze swoimi słuchaczami przyrodniczymi ciekawostkami. Uczniowie poznawali dzikie gatunki roślin i ich nazwy, dowiedziały się, jakie ślady pozostawiają leśne zwierzęta, czym dokarmiać ptaki, jakie są gatunki drzew iglastych, czym jest kuźnia dzięcioła, jak poluje rybołów, co to jest poroże jelenia, czym żywią się leśne zwierzęta. Dzieci chętnie zadawały pytania i rozwiązywały łamigłówki w terenie, a nasz przewodnik cierpliwie rozwiewał wszelkie wątpliwości młodych przyrodników. W drugiej części naszego pobytu w TOEE skupiliśmy się na doświadczeniach w Sali Zjawisk Atmosferycznych, gdzie dowiedzieliśmy się jak powstaje tęcza oraz zorza polarna. Dużym przeżyciem było uczestniczenie w warsztatach z ciekłym azotem. Dzieci miały okazję do współuczestniczenia w doświadczeniach, sprawdzały, jak ciekły azot wpływa na różnego rodzaju przedmioty. Było to bardzo ciekawe przeżycie, zwłaszcza, że zostaliśmy zaangażowani do działania i sprawdzaliśmy to, o czym wcześniej mogliśmy tylko przeczytać w książkach. Wycieczka naładowała nas pozytywną energią, wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i wspaniałe wspomnienia.