Klasa IVa z innowacją matematyczno-przyrodniczą wybrała się w czwartek 17 maja na wycieczkę do ZOO w Eberswalde wraz z wychowawczynią p. Dorotą Szmuc oraz z opiekunkami p. Julitą Olesińską, p. Moniką Rożko-Wentrubą oraz mamą Hani. Zoo to jest inne niż wszystkie. Bardziej kameralne, w środku lasu, z wieloma świetnymi placami zabaw dla dzieci. Zoo, w którym zwierzętom nie jest chyba tak najgorzej. Np. sarny biegają wśród ludzi i można je karmić pod okiem przewodniczki, która w ciekawy sposób oprowadzała grupę po ogrodzie. Dzieci zapoznały się ze zwyczajami zwierząt, sposobami ich karmienia oraz bytowania. Duże wrażenie wywarł na dzieciach wybieg tygrysa, który można było oglądać „od środka”. W samym środku wybiegu znajduje się oszklona jaskinia, do której wchodzi się przez podziemny tunel. Niespotykane jest również to, że wilki są na jednym wybiegu razem z niedźwiedziami. Czwartoklasistom bardzo podobały się place zabaw, a co kilka kroków można było znaleźć zadania z zagadkami (czyje to ślady, czyje to pióra, co to za kość itp.). Do Goleniowa wycieczkowicze wrócili w doskonałych humorach.

Font Resize
Contrast