biohomogeo_02

7 marca 2013 r., jako klasa bio-geo, na terenie przyszkolnym wykonaliśmy odkrywkę w celu obejrzenia profilu gleby bielicowej. Zaopatrzeni w szpadle i miarę wykopaliśmy w ziemi otwory głębokie na 80-90 cm. Każda z dwóch grup tworzyła własne odkrywki, z czego zrobiliśmy  zabawną rywalizację (kopanie ,,dołków” na czas). Kiedy obydwie drużyny skończyły pracę, nasza klasowa fotografka, Natalia Szachniuk zrobiła zdjęcia,  które były pomocne w wykonaniu profilu glebowego na papierze. Po lekcji dowiedzieliśmy się jak na żywo wyglądają poszczególne poziomy glebowe- od poziomu próchniczego, przez poziom wymywania i wmywania, aż po skałę macierzystą. Wszyscy dobrze się bawili, wiele się nauczyliśmy, a zdjęcia z zaskoczenia, które zrobiła nam Natalia do tej pory wywołują u nas uśmiech : ).

Oliwia Anna Radoń, I c

profil glebowy I c

 

Font Resize
Contrast