Dnia 21 listopada odbył się  szkolny etap konkursu plastycznego pt. „Malujemy muzykę czyli przekład intersemiotyczny utworów Stanisława Moniuszki” , którego organizatorem jest Zachodniopomorski Kurator Oświaty i Akademia Sztuki w Szczecinie.

W konkursie wzięło udział 29 uczniów klas  IV-VIII . Zadanie konkursowe polegało na tym by w czasie 60 minut zilustrować słuchany utwór  a była nim „Bajka”  Stanisława Moniuszki. Prace należało wykonać w technice akwareli na kartce A3.

Wśród prac zgodnie z regulaminem konkursu komisja wyłoniła po 3 prace w  2 kategoriach  klasy  IV-Vi i  klasy VII –VIII Autorzy tych prac  zakwalifikowali się  do drugiego etapu konkursu –wojewódzkiego.

Uczniowie których prace będą rywalizowały w kolejnym etapie konkursu to:

1 Kategoria: klasy IV-VI:

– Wiktoria Bartoszek kl V a

– Ania Korpalska  kl.V b

– Blanka Róż kl VI b

2.Kategoria: klasy VII-VIII

– Julia Chlubek kl. VII

– Zosia Matławska kl. VIII

– Maja Szawioła kl. VIII

Wyróżnionym gratulujemy i życzymy  powodzenia w kolejnym etapie