Wakacje nadchodzą- zakończenie zajęć teatralnych!

W drugim półroczu roku szkolnego grupa dziewcząt z klas I i II uczęszczała systematycznie i z ochotą na prowadzone przez Danutę Kwaśniewską pozalekcyjne zajęcia teatralne. Uczennice uczyły się pracy teatralnej: zespołowej, samodzielnej i współpracy z prowadzącą. Układały rozmaite dialogi do proponowanych tematów zajęć- kilka przykładów: Czarownica Irenka i orzeł, Zaczarowany pędzel, Niebieska biedronka, Mini słoń, Strach polny, Bezludna wyspa…Zajęciom często przyglądali się rodzice. Dziewczęta starały się wtedy pokazać swoje umiejętności aktorskie i reżyserskie. Prowadzone były warsztaty z recytacji. Promowana była polska poezja dziecięca w tym celu przeprowadzony został II Konkurs Recytatorski w naszej szkole( dla klas 0, I, II). Umiejętności zdobyte na zajęciach teatralnych zaprezentowały: Lena Racławska i Dorotka Klimecka z kl. Ia. Samodzielnie przygotowały dwa przedstawienia- Trzy Motyle i Przyjęcie niespodzianka ( załączone fotografie). Wykonały również rekwizyty. Przedstawienie obejrzała grupa przedszkolna Motylki i uczniowie przebywający pozalekcyjni w świetlicy.Na koniec należy dodać, że dziewczęta tworzyły zgraną, sympatyczną ekipę, wzajemnie się od siebie uczyły i wspierały podczas trudniejszych zadań teatralnych. Współpraca z prowadząca przebiegała wzorcowo.