Zdobyliśmy Londyn!

Krążownik Belfast

Krążownik Belfast, autor zdjęcia: Jakub Kontowski.

W dniach 20-25 maja 2015 r. uczniowie klas: 2 E, 2 C, 1 E i 1 D, zwiedzali Londyn. Opiekunami uczniów były panie: Anna Siemaszko-Małachowska, Sylwia Lisowska, Maria Janica, Izabela Grabska.
Obejrzeliśmy prace w National Art Gallery, gdzie zobaczyliśmy słynne słoneczniki Van Gogha. Odpoczywaliśmy na Placu Trafalgar Square, spacerowaliśmy po mostach: Millenium Brigde oraz Tower Bridge. Przed Teatrem Szekspirowskim (Global Theatre) dziewczęta z klasy 2 C odśpiewały piosenkę w języku angielskim.
Zwiedziliśmy najstarsze i największe muzeum w Wielkiej Brytanii – British Museum oraz Muzeum Historii Naturalnej.
Podziwialiśmy architekturę Londynu z dwupiętrowego czerwonego autobusu.
W Muzeum Madame Tussaud’s spotkaliśmy wiele woskowych osobistości, z którymi zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. W piwnicach muzeum uczestniczyliśmy w projekcji filmu 4 D, który jednocześnie zachwycił  i niektórych z nas przeraził.
Atrakcją dla nas był także rejs statkiem po Tamizie. Krajobrazy zapierały dech w piersiach. Specjalnie dla pana dyrektora sfotografowaliśmy krążownik Belfast.
Z mierzącej 135 metrów karuzeli zwanej London Eye podziwialiśmy panoramę i przedmieścia Londynu – dzięki pięknej, słonecznej pogodzie.
Na zerowym południku w Greenwich, w restauracji jedliśmy tradycyjne angielskie danie „fish and chips”.
Nie chciało się wracać!!!
Tekst: Anna Siemaszko-Małachowska