Wkrótce, w kwietniu, setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Obchody te mają skłonić ludzkość do refleksji nad losem Błękitnej Planety. Liczne działania proekologiczne i związane z ochroną środowiska mogą uchronić nas przed popełnianiem kolejnych błędów.

W bardzo ciekawym seansie filmowym poświęconym naszej planecie mogli uczestniczyć uczniowie klas: III b, d, c oraz II e i f. Obejrzeli oni przepiękny dokument ,, Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety” będący  podróżą przez kontynenty, oceany i przestworza. Film ukazał cudowny świat przyrody, pełen różnorakich stworzeń i  tajemniczych miejsc, które trzeba podziwiać, ale także należy chronić przed zgubnym wpływem cywilizacji.

Opiekunowie- wychowawcy: p. Kamila Jagiełło, p. Elżbieta Murach, p.Ewa Grycz- Michalak, p. Edyta Wierzbicka, p. Michał Zera