1 lutego 2017 roku, grupa trzecioklasistów z naszej szkoły, pod opieką p. Beaty Bieniek oraz p. Iwony Lipowicz-Orłowskiej odwiedziła siedzibę TVP3 –  telewizji szczecińskiej.   Mieliśmy możliwość zwiedzenia budynku, pod okiem p. Joanny – dziennikarki oraz wydawcy, która była gotowa odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania dotyczące pracy w mediach. Zobaczyliśmy jak wyglądają studia gdzie nagrywane są programy telewizyjne, jakie panują tam zasady , warunki i jak funkcjonuje cała redakcja na co dzień.
Pod koniec naszego pobytu udało nam się porozmawiać z prezenterem i dziennikarzem p. Dariuszem Baranikiem, który odpowiedział nam na nurtujące nas pytania dotyczące zawodu dziennikarza, wyboru szkoły i ścieżki edukacyjnej prowadzącej w tym kierunku. Przekonaliśmy się jak trudna jest praca dziennikarzy telewizyjnych  i jak wielu wymaga poświęceń , których nie możemy zobaczyć na ekranie telewizora.

Tekst: Aleksandra Kobielska